ИСТРАЖУВАЊЕ
  • Висококвалитетни суровини
    Инвентар од 500 тони челични ленти, суровини X32 увезен од Германија и суровини од легура SANDVIK, со гарантиран квалитет!
  • Напредна технологија
    Создадете висококвалитетни ножеви за пила со извонредна технологија за производство и обработка и технологија за автоматска термичка обработка. Според стандардниот принцип на сечење, растојанието од типот на менувачот, приклучокот за страв итн., обезбедуваат прецизно сечење, побрзо сечење и го зголемуваат производството.
  • Строга проверка на сечилото на пилата
    Сите врски во производствената работилница ќе бидат строго проверени, спецификацијата на процесот на инспекција на опремата, влезната инспекција на суровините и инспекцијата за време на производниот процес ќе бидат контролирани на сите нивоа.
ГО ОЛЕСНУВАМЕ СЕЧЕЊЕТО

ЈИШАН е главен добавувач на сечилото за пила во јужна Кина, со 2 фабрики со седиште во Џиангсу и Жеџијанг.

Со строга контрола на квалитетот, напредна опрема и постојана посветеност за производство на производи со супериорен квалитет, 3.000 плус производи во денешната производна линија Yishan продолжуваат да бидат најпрецизни, најцврсти и издржливи алатки на располагање.

Ние во Yishan произведуваме и продаваме сечило за пила за сечење метал, дрво и храна; Се фокусираме на оптимална економичност, врвен квалитет и одлична услуга. Заедно со нашите производи обезбедуваме напредна експертиза и флексибилна поддршка.Нашето искуство и знаење, од развој на производи со приспособени сечила за пила до совети и услуги, обезбедуваат вредна доверливост и максимален век на траење на сечилото.

Повеќе од 20 години, секој ден доставуваме производи до клиентите ширум светот. производителите, градежниците и занаетчиите се потпираа на пили и прецизни алатки од компанијата Yishan за да обезбедат постојан квалитет на нивните производни процеси
Прочитај повеќе
Концентрацијата на тимот Yishan, професионалната технологија и напредната опрема, што ни овозможува да ја добиеме довербата од многу клиенти.
Препорачај популарни производи
ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ
Ги поздравуваме клиентите од целиот свет да соработуваат со нас.

Како да се избере биметаллното сечило за пила

Како да се избере биметаллното сечило за пила
2024-04-22

CNC ножеви за ножеви: Клучот за ефикасно и сечење пена без отпад

CNC ножеви за ножеви: Клучот за ефикасно и сечење пена без отпад
2023-10-08

Висококвалитетни ножеви за месни пили

Добавувачи на сечилото за ленти за месо сечила за пила со лента за сечење месо сечила за ленти за месо сечила за ленти за месо ножеви за пила за месо
2023-08-10

Бенд нож нож за сечење ткиво

Сечилото за нож со лента е вид на сечило што вообичаено се користи во индустријата за ткиво за сечење и сечење ткивна хартија. Тоа е долго, тесно сечило кое обично е направено од висококвалитетен челик и е дизајнирано да биде неверојатно остар и издржлив.
2023-05-15

Придобивките од сечилата за пила со зацврстување на забите

Сечилата на пилата за зацврстување на забите се направени од висококвалитетни материјали како што се брз челик или карбид. Забите на сечилото се специјално зацврстени за да се зголеми нивната отпорност на абење и кинење. Ова го прави сечилото идеално за сечење цврсти материјали како што се метал, тврдо дрво и замрзнато месо.
2023-05-05

Проблеми на кои треба да се обрне внимание кога бендот го виде ножот за пила од нерѓосувачки челик

1. Нерѓосувачкиот челик има карактеристики на голема пластичност, висока цврстина и висока термичка цврстина и има сериозна тенденција да работи стврднување, што бара повисок квалитет на сечилата на пилата со лента.2. Сечилото на пилата треба да има подобра отпорност на топлина и висока отпорност на абење. Обичните биметални сечила за пила што се користат за пилање материјали од јаглероден челик не се погодни за обработка на дамки
2022-07-24
Авторски права © Hunan Yishan Trading Co., Ltd / sitemap / XML / Privacy Policy   

Дома

ПРОИЗВОДИ

За нас

Контакт